موضوعات

دوستان

آرشیو

ابر برچسب ها

آخرین مطالب ارسالی

پیوند ها

نظر سنجی
مطالب وب ما را در جهت اطلاع رسانی و اشاعه فرهنگ اصیل اسلامی و قرآنی چگونه ارزیابی می کنید؟


برگزاری کارگروه تعمیق باورهای دینی در گلستان - پنجشنبه 4 شهریور 1395
  تعداد بازدید : |طبقه بندی: خبرهای ما ...،

کارگروه تعمیق باورهای دینی جمعیت بانوان فرهیخته در اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان برگزار شد.سیده نفیسه حسینی واعظ در این نشست گفت: یکی از دغدغه های اصلی جامعه بحث هویت دینی و تربیت دینی دختران است و کارگروه زنان و خانواده با تشکیل کارگروه تعمیق باورهای دینی، این موضوع را در دستور کار خویش قرار داده است.

وی با اشاره به نقش اخلاق در رابطه با تعمیق با ورهای دینی گفت: تعمیق باورها موجب اعتماد بنفس و استواری فرد می‌شود.

رییس کارگروه تعمیق باورهای دینی جمعیت بانوان فرهیخته اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: یکی از طرح های این کارگروه زمینه عفاف و حجاب است که با تمرکز در خصوص تربیت درونی افراد می توان آن را در جامعه نهادینه کرد.

حسینی واعظ گفت:طرح دیگر این است که بتوانیم با استفاده از جلوه‌های هنری، زنانی که تربیت شده حکومت امیرالمؤمنین (ع) و پیامبر بودند را الگوی جامعه قرار دهیم.

وی با بیان این مطلب که دشمن اعتقاد و باورهای دینی جوانان را هدف گرفته است گفت: ایجاد شبهات اعتقادی و دینی، القای مسایل انحرافی، توزیع محصولات ضد فرهنگی، انتشار مطالب اهانت آمیز و فرقه سازی از جمله توطئه دشمنان اسلام است.

رییس کارگروه تعمیق باورهای دینی جمعیت بانوان فرهیخته افزود: دین اسلام دین رحمت و سعادت بخش است و باید برای تعمیق ارزشها دینی و اسلامی در جامعه تلاش مضاعف داشته باشیم.

حسینی واعظ بیان داشت: جامعه ما یک جامعه دینی است و فعالیتهای فرهنگی مطلوب خیلی زود اثرات خودش را خواهد گذاشت.

وی درخصوص هدف ازبرگزاری این کارگره خاطرنشان کرد: گنجاندن مسائل و باورهای دینی در کتب های درسی دانش آموزان و واحد های دانشگاهی، تولید محتوا ی قابل استفاده اخلاقی بویژه براساس آیات و روایات، برگزاری کارگاههای آموزشی اخلاقی (مربیان، والدین و...)،-برگزاری همایش ها با موضوعات متنوع اخلاقی،برگزاری مسابقات در زمینه اخلاق و تعمیق باورهای دینی با جامعه گروه هدف جوانان و نوجوانان (مقاله،کتابخوانی و...)،معرفی و تجلیل از الگوهای پسندیده اخلاقی و -ستفاده از ابزار نوین در جهت بسط و گسترش اخلاق اسلامی (فضای مجازی) از جمله اهداف این کارگروه می باشد.


نویسنده : الهه جراره   | چاپ این صفحه   | نظرات|

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات