موضوعات

دوستان

آرشیو

ابر برچسب ها

آخرین مطالب ارسالی

پیوند ها

نظر سنجی
مطالب وب ما را در جهت اطلاع رسانی و اشاعه فرهنگ اصیل اسلامی و قرآنی چگونه ارزیابی می کنید؟


یکی از بهترین الگو ها به علت ضرورت زندگی، حضرت زهرا (س) است - سه شنبه 26 اردیبهشت 1391
  تعداد بازدید : |طبقه بندی: خبرهای ما ...،

به همت امور بانوان اداره تبلیغات اسلامی گلستان، نشست جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه دینی در گرگان برگزار شد.


به ادامه مطلب بروید ...

احتسابی پژوهشگر کشوری با تبریک سالروز میلادحضرت زهرا(س) بر خدمتگزاران جامعه ی فکری گفت: یکی از این الگو های نه به عنوان حضرت بودن بلکه به علت ضرورت زندگی حضرت زهرا (س) است.

وی گفت: بشر ضرورتا" به الگو نیاز دارد و این الگو باید جامع شرایط باشد تا قابلیت تاثیر گذاری داشته باشد.

احتسابی گفت:اگر چه حضرت زهرا(س) بسیار نازنین است و قابلیت دسترسی به او نیست و ما نمی توانیم دقیقا" مثل او شویم اما می تونیم تمثیلی از او باشیم،رفتار های حضرت زهرا(س) هرگز قابل تکرار نیست اما چون رفتار های او در اصول تربیتی است می توانیم از اصول تربیتی او استفاده کنیم.

وی گفت:داشتن الگو از زندگی و اصول مسلم زندگی است و در تمام دنیا کاربرد دارد و چه کسی در دنیا از انفاق و ایثار بدش می آید و این دو جلوه ی رفتاری حضرت زهرا(س) است.

این پژوهشگر اضافه کرد: الگوهای رفتاری حضرت زهرا(س) باید در زندگی امروز جاری باشد و حضرت زهرا(س) را در متن زندگی خود بیاوریم و ما به شدت به زهرایی کردن زندگی خود نیازمندیم وباید زاویه ی زندگی خود را عوض کرده و راه اتصال به حضرت زهرا (س) را پیدا کنیم.

وی گفت:امروز به شدت و به شدت به نوعی احساس نیاز می کنیم،امروز با توجه به لگام گسیختگی در فرهنگ مفهوم این جریان را بیشتر درک می کنیم.

احتسابی با اشاره به سخن کانت پدر تعلم و تربیت گفت:«بشر تنها با تعلیم و تربیت آدم تواند شد،آدمی چیزی جز آنکه از او تربیت می سازد نیست»این نکته قابل ذکر است که آدمی به وسیله ی آدمی و افراد تربیت شده تربیت می شود،کمبود تادیب و تعلیم در بعضی از بزرگسالان، آنان را به صورت مربیان نامناسب نو آموز در می آورد.

پژوهشگری کشوری گفت: اگر مربی شایستگی و مهارت خویشتن سازی را داشته باشد موثر است و یک مربی باید خود ساخته باشد زیراتربیت زمانی محقق می شود که مربی تمام شایستگی ها را داشته باشد و ما در حوزه تربیت نیاز به الگو گیری هستیم.


نویسنده : الهه جراره   | چاپ این صفحه   | نظرات|

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic