موضوعات

دوستان

آرشیو

ابر برچسب ها

آخرین مطالب ارسالی

پیوند ها

نظر سنجی
مطالب وب ما را در جهت اطلاع رسانی و اشاعه فرهنگ اصیل اسلامی و قرآنی چگونه ارزیابی می کنید؟


نشست بانوان فرهیخته فعال عرصه فرهنگ دینی در گرگان - چهارشنبه 15 بهمن 1393
  تعداد بازدید : |طبقه بندی: خبرهای ما ...،

به همت امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان نشست بانوان فرهیخته فعال عرصه فرهنگ دینی با محوریت تدبیر چالش های فراروی فرهنگ و رفع آسیب های جامعه بانوان برگزار شد .
نشست بانوان فرهیخته فعال عرصه فرهنگ دینی در گرگان

حجت الاسلام جواد نجفی کانی معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان در نشست بانوان فرهیخته فعال عرصه فرهنگ دینی گفت : درطول تاریخ به جامعه بانوان به نوعی ظلم شده یک مظلومیتی به صورت ناخودآگاه جامعه زنان را در بر گرفته است.

 

وی افزود : عوامل اصلی مظلومیت زن در قلمرو قدرت و قلمرو فرهنگ است که قلمرو قدرت: درطول تاریخ قدرت در دست مردان بوده است و خیلی ها هم از این قدرت استفاده کرده اند و سرنوشت جامعه زنان را رقم زده اند و قلمرو فرهنگ: فرهنگ نقش مهمی در سازندگی افکار وعقاید مردم دارد از فرهنگ های ملت هاست که بر افکار وعقاید ملت ها تاثیر می گذارد و در فرهنگ غلط جا افتاده که انسان در درجه دوم است و در دسته پایین است و زن حیه گر وبلا است و این باعث کاهش خودباوری ورسوخ خود کم بینی شده و به این مطالب به عنوان سرنوشت تن دادن و بانوان باید حرکتی عظیم داشته باشند.

 

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان گفت : بانوان باید استعداد درونی خود را نشان دهند و افکار جاهلی را خط بطلان بکشند و میسر نمی شود مگر اینکه گامهای موثری در جهت تلاش های مختلف علمی ، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی نشان دهند .

وی خاطرنشان ساخت : به لطف انقلاب ، بانوان ایرانی خودشان را خوب نشان دادند و الگوی خوبی برای بانوان جهان هستند.

 

نجفی با اشاره به بانوی فعال گفت : بانوی فعال فردی است که نسبت به بانوان فرهیخته محل و استان خود آگاهی و حساسیت دارد و در جهت بهبود وضعیت موجود حرکت و جریان و موج ایجاد کند.


نویسنده : الهه جراره   | چاپ این صفحه   | نظرات|

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic