موضوعات

دوستان

آرشیو

ابر برچسب ها

آخرین مطالب ارسالی

پیوند ها

نظر سنجی
مطالب وب ما را در جهت اطلاع رسانی و اشاعه فرهنگ اصیل اسلامی و قرآنی چگونه ارزیابی می کنید؟


ماهواره با ترویج بی حجابی و بی عفتی، بنیان خانواده را آرام آرام تخریب می‌کند - جمعه 11 مهر 1393
  تعداد بازدید : |طبقه بندی: عفاف و حجاب،

حجت‌الاسلام محمد صالح منصوری در مراسم جشن ازدواج گروهی زوج های جوان بندرترکمن گفت: ماهواره آرام آرام بیان خانواده را سست و تخریب می‌کند و زمینه بدحجابی وبی حجابی را فراهم می آورد.  

 در این مراسم که با همکاری ادارات و نهادهای این شهرستان و به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی ( ع ) و حضرت فاطمه ( س ) برگزار شد و با اجرای سرود و برنامه های متنوع همراه بود، پس از سخنرانی مرجان ناز قلیچی فرماندار بندرترکمن در خصوص نگرش زوجین به یکدیگر، حجت‌الاسلام محمد صالح منصوری امام جمعه بندرترکمن با تبریک پیوند ازدواج و تشکر از ستاد سامان ازدواج شهرستان و با اشاره به سیره ائمه ( ع ) و زندگی بزرگان دین به بیان جایگاه محبت و حفظ حجاب در تحکیم زندگی زناشویی پرداخت.

وی مهمترین اصل در حفظ زندگی مشترک را محبت دانست با اشاره به ویژگی های زن و مرد گفت: ابراز محبت باید کلامی، نگاهی و لمسی باشد و خوب و قشنگ صحبت کردن خصوصا از سوی آقایان باید مورد توجه قرار گیرد، چرا که زن از طرق گوش و مرد از طریق چشم اثرپذیرترند.

حجت‌الاسلام منصوری با بیان اهمیت آرایش زن برای شوهر، نگاه محبت آمیز زن و شوهر به یکدیگر را عبادت دانست و افزود: جهاد زن در خانه است و آرایش زن باید برای شوهر و در خانه باشد و البته برای تحکیم محبت، تأثیر مصافحه در ابراز محبت لمسی بین زن و شوهر را نباید فراموش کرد.

وی با سفارش به زندگی در پناه قرآن اظهار داشت: هیچ دینی به اندازه ی دین اسلام برای خانواده ارزش قائل نیست و زن و مرد با شناسایی روحیات یکدیگر و توجه به گذشت و محبت و سفارشات دین، می توانند در زندگی احساس خوشبختی را تجربه کنند و از به هم پاشیدگی زندگی خود و حتی دیگران، جلوگیری کنند.

امام جمعه بندرترکمن با اشاره به تأثیر ماهواره در گسترش طلاق خاطرنشان کرد: ماهواره آرام آرام بیان خانواده را سست و تخریب می‌کند و در حالیکه آرایش زن برای شوهر سفارش شد، ماهواره با تحریک خانم ها به آرایش در برابر نامحرم و خارج از خانه، زمینه بدحجابی و بی حجابی سایرین و انحراف شوهر را فراهم می آورد و حتی در بحث اقتصادی نیز با ترویج فرهنگ تجملگرایی مانع از قوت یافتن زندگی های مشترک می‌گردد که به خاطر روی آوردن به تجمل گرایی، فراموش می‌کنند قناعت چه تأثیر مثبتی در زندگی دارد و مال خوشبختی نمی آورد.

در ادامه عبدالجبار آخوند میرابی مدیر حوزه علمیه قره تپه نیز به بیان جایگاه ازدواج در اسلام پرداخت و در پایان نیز قرآن های اهدایی از سوی اداره تبلیغات اسلامی بندرترکمن به نوعروسان اهدا شد.

گفتنی است، این مراسم صبح روز ۸ مهر ماه سال ۹۳ و در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرترکمن برگزار شد.

  
  

 


نویسنده : الهه جراره   | چاپ این صفحه   | نظرات|

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic