موضوعات

دوستان

آرشیو

ابر برچسب ها

آخرین مطالب ارسالی

پیوند ها

نظر سنجی
مطالب وب ما را در جهت اطلاع رسانی و اشاعه فرهنگ اصیل اسلامی و قرآنی چگونه ارزیابی می کنید؟


برگزاری همایش عفاف و حجاب در انبارالوم - جمعه 3 مرداد 1393
  تعداد بازدید : |طبقه بندی: عفاف و حجاب،

با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی آق قلا همایش عفاف و حجاب برگزار شد.
الیاس هیوه چی فرماندار شهرستان آق قلا در این همایش، گفت: پیامد و نتیجه بدحجابی و بی حجابی در جامعه فساد و تباهی است و رعایت حجاب باعث ارتقای سلامت خانواده و جامعه و در نهایت تحکیم بنیان خانواده می‌شود.

الیاس هیوه چی  در جمع بانوان فرهیخته شهر انبارالوم اضافه کرد: شبکه های ماهواره ای با استفاده از ترفندهای مختلف با تبلیغ برهنگی به دنبال تضعیف بنیان خانواده هستند تا بتوانند فرهنگ اصیل اسلامی جامعه ما را تسخیر کنند ونسل جوان به‌ویژه بانوان ما بیشتر در معرض تهدید هستند.

وی اضافه کرد: رواج مدگرایی و بی بندباری در بین خانواده و جامعه و به‌ویژه در بین بانوان بازرترین نمودهای تاثیر مخرب ماهواره بر جامعه است.

هیوه چی تصریح کرد: آنچه که ما باید مدنظر داشته باشیم این است که عفاف محتواست و حجاب ظاهر قضیه، حجاب چگونگی است و عفاف چرایی آن؛ بنابراین ضروری است که فلسفه حجاب را به نسل جوان تبیین کنیم تا با اشتیاق بیشتری به مسئله حجاب اهمیت بدهند.
فرماندارشهرستان آق قلا با بیان اینکه با زور نمی شود حجاب را ترویج داد اضافه کرد: حجاب مسئله است که در آموزه های دینی به آن تاکید فراوان شده است و دراغلب کشورهای اسلامی نیز حجاب براساس عرف و عادت آن کشور با پوشش های مختلف رعایت می‌شود و در حقیقت در فرهنگ مسلمانان یکی از اساسی ترین اعتقادات مساله حجاب و پوشش زنان است.

حاج آخوند میرابی مدیر حوزه حامد قره تپه نیز در این مراسم با تاکید بر آثار مخرب شبکه های ماهواره ای بر کانون خانواده گفت: آثار مخرب و نامطلوب شبکه های ماهواره بر هیچ کس پوشیده نیست زیرا که آثار پخش شده در این رسانه ها با ارزش های اسلامی و ایرانی تضاد فراوانی دارند.

وی اضافه کرد: توطئه های استکبار در بحث حجاب شبیه تله های هستند که می خواهند جوانان ما را گرفتار کنند و به فساد و تباهی بکشانند.
آخوندمیرابی افزود: زن مربی خانواده است و خداوند تربیت فرزندان را به زنان واگذار کرده است و این جایگاه زنان را در اسلام نشان می دهد.
مدیر حوزه قره تپه اضافه کردند: جامعه اسلامی الان به عزت شما بانوان نیاز دارد زیرا که شهدا به خاطر حفظ عزت و آبروری اسلام جان خود را فدا کردند تا زنان ایرانی در جهان با عزت و آبرو زندگی کنند.

این کارشناس مذهبی افزود: دشمن از بعد نظامی نتوانست بر ما پیروز شود اکنون قصد دارد با شبیخون فرهنگی و با ترویج برهنگی نظام جمهوری اسلامی را به چالش بکشاند و این نیاز به هوشیاری شما بانوان دارد.

گفتنی است، در حاشیه این همایش بسته های فرهنگی توزیع و نمایشگاه عفاف و حجاب وصنایع دستی بانوان جهت بازدید شرکت کنندگان دایر شد.

نویسنده : الهه جراره   | چاپ این صفحه   | نظرات|

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات