موضوعات

دوستان

آرشیو

ابر برچسب ها

آخرین مطالب ارسالی

پیوند ها

نظر سنجی
مطالب وب ما را در جهت اطلاع رسانی و اشاعه فرهنگ اصیل اسلامی و قرآنی چگونه ارزیابی می کنید؟


وحدت، نشان فرهیختگی استان گلستان است - چهارشنبه 29 مرداد 1393
  تعداد بازدید : |طبقه بندی: خبرهای ما ...،

سرپرست دفترزنان وخانواده استانداری گلستان در نشست جمعیت بانوان فرهیخته استان گفت: با توجه به قومیت های مختلف در گلستان وحدت شاخصه اصلی و نشانه فرهیختگی استان است. فائزه عبداللهی دراین نشست مشکلات سازمانهای مردم نهاد, مشکلات و مسائل اشتغال زنان تحصیلکرده بیکار,زنان سرپرست خانواربدون درآمد,تعاونی های زنان, مسائل دختران عشایری , عدم وجود بازارچه های دائمی جهت فروش محصولات زنان کارآفرین و تعاونی های زنان, عدم پژوهش درزمینه سبک زندگی زنان استان، وضعیت سلامت روان دختران, آسیبهای اجتماعی وارد بر زنان و خانواده از جمله طلاق و اعتیاد ,خشونت خانگی برعلیه زنان که منجر به افزایش میزان طلاق- بروز بالای خودکشی در زنان و از هم پاشیدن نظام خانواده می‌شود را از مهمترین الویتهای زنان و خانواده استان عنوان کرد.

عبداللهی با ارائه آمار طلاق در کشور و جهان، دارا بودن رتبه چهارم طلاق در جهان را موجب تاثر ایران اسلامی خواند و در مورد آسیبهایی که از پدیده طلاق منتج می‌شود ابراز نگرانی کرد.

وی طلاق را یکی از وقایع پر استرس زندگی عنوان کرد وافزود: زنان مطلقه علاوه برمهارت کنترل استرس باید مهارتهای لازم درخصوص زندگی اجتماعی و کسب درآمد را نیز داشته باشند.

وی ریشه نیمی از طلاق ها را عدم آگاهی از مسائل زناشویی ,ارتباطات عاطفی و آموزش‌های قبل و پس از ازدواج عنوان کرد و بیان داشت: زن و شوهری که طلاق می‌گیرند، ‌دچار ضربات شدید روحی و روانی در زندگی می‌شوند، چنین افرادی به دنبال طلاق، اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهند و درباره ازدواج دوم به شدت نگران بوده و ممکن است خود را سربار اجتماع تلقی ‌کنند.

عبداللهی ادامه داد: کاهش بازدهی کاری، ‌اجتماعی و فرهنگی و صدمات جبران‌ناپذیر در تربیت فرزند از جمله دیگر پیامدهای طلاق به شمار می‌رود.

سرپرست دفترامورزنان وخانواده استانداری گلستان ضمن ارائه آماری از وضعیت زنان تحصیل کرده بیکاروزنان سرپرست خانوارجویای شغل گفت: طبق آمارسرشماری سال ۹۰ تعداد ۶۷۱۱ زن تحصیلکرده بیکار در استان حضور دارند که لزوم برنامه ریزی برای اشتغال آنان از اهمیت برخوردار است. و از بین حدود ۵۴ هزار زن سرپرست خانوار تعداد ۸۶۴۴ نفر بیکار و جویای شغل هستند.

وی با اشاره به مسائل و مشکلات اولویت دار منطقه گفت: عدم وجود بازارچه های دائمی جهت فروش محصولات زنان مشکل عمده زنان کارآفرین و تعاونی ها می باشد.گرچه تولید صورت می گیرد اما توان عرضه و فروش وجود ندارد بنابراین لازم است با برنامه ریزی وارائه راهکارنسبت به حل این معضل اقدام شود.

وی اضافه کرد: عدم وجود بازارچه فروش محصولات از میل و رغبت افراد به مشاغل خانگی و صنایع دستی می کاهد.

عبداللهی با اشاره به تغییرسبک زندگی خاطر نشان کرد: تغییرات سبک زندگی منجر به بروز بیماریها و مشکلات عمده ای در بین مردم و خانواده ها شده است و باید آگاه سازی در خصوص تغییرات پیش آمده و راهکارهای پیشگیری از بیماری ها و مشکلات ارائه شود.

وی همچنین به جایگاه سمنها و کانونهای غیر دولتی اشاره نمود و گفت: تقویت سمنها و کانونهای غیر دولتی باعث توسعه یافتگی میشود. باید علاوه بر افزایش نظارت بخش دولتی به مراکز غیر دولتی، اعتماد سازی بوجود آید زیرا آنها می توانند در حوزه اشتغال و دیگر حوزه ها به‌عنوان بازوان توانمند دولت وارد شوند.

گفتنی است: این نشست در اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان برگزار شد.


نویسنده : الهه جراره   | چاپ این صفحه   | نظرات|

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات