موضوعات

دوستان

آرشیو

ابر برچسب ها

آخرین مطالب ارسالی

پیوند ها

نظر سنجی
مطالب وب ما را در جهت اطلاع رسانی و اشاعه فرهنگ اصیل اسلامی و قرآنی چگونه ارزیابی می کنید؟


نشست جمعیت بانوان فرهیخته استان گلستان - یکشنبه 26 مرداد 1393
  تعداد بازدید : |طبقه بندی: خبرهای ما ...،

با حضور عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، نشست جمعیت بانوان فرهیخته استان گلستان در اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد.
 لاله افتخاری در این نشست خانواده سالم را زمینه ساز ترویج امنیت و آرامش در جامعه عنوان کرد و گفت: اجرایی کردن دستورات دینی و اسلامی زمینه ساز عملی کردن این مهم در جامعه است.

به گفته وِی اهمیت خانواده بر کسی پوشیده نیست، محوریت و نقش حیاتی و زیر بنای آن در تربیت نسل، سامان بخشی به فکر و اعصاب افراد خانواده و از آن جمله مرد، و تشکیل هسته اصلی جامعه، روشن است.

افتخاری افزود: بیکاری زنان سرپرست خانوار آسیب های فرهنگی و اجتماعی را در پی دارد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: باید الگوهایی برای ایجاد اشتغال زنان سرپرست خانوار تعریف شود تا آنان بتوانند در خانه و در کنار تربیت فرزندان خود امرار معاش کنند.

این مسئول زن درخانه سازنده مجدد شخصیت، توانایی وکارایی مفید مرد دانست و اظهار داشت: آرامش و سکونی را که زن به مرد می بخشد به هیچ شیوه و ابزاری نمی توان پدید آورد.

وی بابیان اینکه امروزه در کشورهای غربی نگاه به زن از لحاظ جنسیت و برای مسائل شهوانی است که این کاملا بر خلاف دستورات دین مبین اسلام است، تصریح کرد: دین مبین اسلام نگاهی کاملا انسانی و همراه با فطرت و پاکی به انسان دارد و بر همین اساس زنان نیز دارای مقام و منزلت ویژه ای هستند.

افتخاری تاکید کرد: زنان باید به این مسئله برسند که نقش مادری اصولی ترِِِِِِین و برازنده ترین نقشی است که آنان در زندگی دارند و تکامل و رشد مادی و معنوی و حتی سلامتی جسمی آنان در پرتو ایفای این نقش است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات و معضلات به وجود آمده در جوامع غربی عنوان کرد: در حالیکه غرب به بهانه آزادی بنیان خانواده ها را از بین برده که امروزه معضلات و مسائل مهمی در این کشورها به وجود آمده و هر روز نیز بر دامنه این مشکلات افزوده می‌شود.

وی در پایان به گسترش فرهنگ ایثار و شهادت و فرهنگ قرآنی و تعمیق باورهای دینی در جامعه تاکید کرد.


نویسنده : الهه جراره   | چاپ این صفحه   | نظرات|

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic