موضوعات

دوستان

آرشیو

ابر برچسب ها

آخرین مطالب ارسالی

پیوند ها

نظر سنجی
مطالب وب ما را در جهت اطلاع رسانی و اشاعه فرهنگ اصیل اسلامی و قرآنی چگونه ارزیابی می کنید؟


حضور بانوان فرهیخته بندرترکمن در نشست جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی استان گلستان - دوشنبه 27 مرداد 1393
  تعداد بازدید : |طبقه بندی: خبرهای ما ...،

به همت اداره تبلیغات اسلامی بندرترکمن، تعدادی از بانوان فرهیخته بندرترکمن به نشست جمعیت بانوان فرهیخته وفعال عرصه فرهنگ دینی اعزام شدند.   

در این نشست فائزه عبداللهی، مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری گلستان، ضمن قدردانی از حضور بانوان فرهیخته در این نشست و با اظهار امیدواری از اثر یخش بودن پیگیری های برنامه های مربوط به زنان استان گلستان از سوی اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس در تعالی بیش از پیش جامعه زنان استان، به یادآوری نقش و جایگاه خانواده در گفتمان ها و نشست های صورت گرفته پرداخت.

وی با اشاره به تدوین و ارائه سند چشم انداز جامعه زنان، بررسی چالش  و آسیب ها ی موجود در جامعه و طرح ها ی صورت گرفته را در تقویت و توانمندی زنان شهری و روستایی استان مؤثر دانست و گفت: شناسایی و توجه به توانمندی و باورهای زنان فرهیخته قبلی در بخشهای مختلف گلستان این واقعیت را نمایان ساخت که زنان مناطق مختلف باید تاریخچه مناطق خود را داشته باشند و با افزایش اطلاعات و مطالعه و پژوهش در بخش های مربوط به زنان آینده ی زنان جامعه را اثر بخش تر از گذشته رقم بزنند.

در ادامه دکتر لاله افتخاری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، ضمن استماع نظرات و پیشنهادات حاضرین، بهره گیری و الگو برداری از آیات قرآن و سیره اهل بیت علیهم السلام در زندگی را مورد تأکید قرار داد و توجه به الگوی اسلامی ایرانی و هوشیاری در برابر فرهنگ وارداتی غرب را یادآور شد.

وی با اشاره به بهره مندی از مشاوران و روانشناسان و افراد صاحب نظر با نگرش اسلامی و نه غربی برای برنامه ریزی جامع بانوان و استناد به سخن مقام معظم رهبری در خصوص اشتغال زنان گفت: اصل، حضور زن در منزل است و اشتغال فرع است و در صورتی که به جایگاه زن و مسئولیت او در خانواده آسیبی وارد نشود و اختلاط پیش نیاید اشتغال قابل طرح می باشد.

دکتر افتخاری به موضوع ازدواج آسان و استفاده از حداقل امکانات، مشاوره دقیق دینی و آموزش صحیح بانوان و روابط درست زوجین با همدیگر در پیشگیری از آسیب های اجتماعی، پیگیری و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت با ضبط و ثبت زندگی شهدا و خانواده های ایشان، برنامه ریزی و فعالتر شدن بخش خصوصی و سمن ها و گسترش فرهنگ قرآنی و آموزه های دینی پرداخخت و مطالبی را عنوان کرد.  

گفتنی است، این نشست صبح روز ۲۴ مرداد ماه سال ۹۳ و با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی و اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری استان گلستان، در اداره کل تبلیغات اسلامی این استان برگزار شد.


نویسنده : الهه جراره   | چاپ این صفحه   | نظرات|

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic