موضوعات

دوستان

آرشیو

ابر برچسب ها

آخرین مطالب ارسالی

پیوند ها

نظر سنجی
مطالب وب ما را در جهت اطلاع رسانی و اشاعه فرهنگ اصیل اسلامی و قرآنی چگونه ارزیابی می کنید؟


برگزاری گفتمان دینی «چرا چادری شدم » در کلاله - یکشنبه 29 تیر 1393
  تعداد بازدید : |طبقه بندی: عفاف و حجاب،

گفتمان دینی «چرا چادری شدم » در راستای تقویت فرهنگ عفاف و حجاب در کلاله برگزارشد.   

مائده فنبر پور از مبلغین و اساتید معارف دینی دراین همایش با معرفی چادر بعنوان حجاب برتر و بررسی دلائل ان در سخنانی گفت:  عده ای تصور می‌کنند در اسلام چیزی به نام چادر نداریم و می‌گویند در آیات و روایات در مورد حجاب برتر چیزی به صراحت ذکر نشده است. در حالی که اگر آیات و روایات و روش عملی زنان مسلمان به‌ویژه حضرت صدیقه طاهره،  فاطمه زهرا علیه السلام اگر مورد تفحص دقیق قرار گیرد، به دست می آید که چادر یا پوششی شبیه به آن مورد استفاده بوده است.

قنبرپور تصریح کرد: پیامبر, چادر را به‌عنوان یکی از وسایل نوزدهگانه ضروری جهیزیه برای دخترش زهرا(س) قرار داد.چادر سیاه, بهترین و سالم ترین پوشش زن مسلمان است که بزرگواری و فروتنی زن را در برابر احکام اسلام و ارزش های اخلاقی به منصه ظهور می گذارد.
وی گفت: چادر, کمال پوشش است؛ زیرا به جهت پوشش یکنواخت و یک پارچه بدن, توجه نامحرم را جلب نمیکند.
قنبرپور افزود: چادر, مظهر دیانت، ملیت و استقلال فرهنگی زن مسلمان ایرانی است و زن را در برابر نگاه های آلوده, حفظ میکند. عظمت و صلابت این نماد دینی سبب شده است استعمارگران, با فرهنگ عفاف بجنگند. زنان باید بدانند شیطان برای رسیدن به مقاصد شوم خود، با اجرای سیاست گام به گام، نخست, حجاب کامل را که چادر است, از او میگیرد و با ایجاد تمایل در پوشیدن چادرهای نازک، توری، گلدار و مانند آن, او را به سمت بدحجابی و در نهایت, بی حجابی می کشاند.

وی اظهار داشت: تلاش شیطانصفتان جهت تضعیف این اصل مهم، نشاندهنده اثر آن می باشد زیرا چادر، پیام استقلال و آزادی زن مسلمان و سدّ راه ابتذال فرهنگی غرب است. چادر, جلوه عفاف حضرت فاطمه(س) است که با گذشت چهارده قرن، ندای آزادیبخش او هنوز در گوش تاریخ طنینانداز است.

گفتنی است: این همایش فرهنگی در  زینبیه کلاله برگزار شد.


نویسنده : الهه جراره   | چاپ این صفحه   | نظرات|

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic