موضوعات

دوستان

آرشیو

ابر برچسب ها

آخرین مطالب ارسالی

پیوند ها

نظر سنجی
مطالب وب ما را در جهت اطلاع رسانی و اشاعه فرهنگ اصیل اسلامی و قرآنی چگونه ارزیابی می کنید؟


یکی از بنیادیترین اعتقادات مسلمانان حجاب است - سه شنبه 10 تیر 1393
  تعداد بازدید : |طبقه بندی: عفاف و حجاب،

حجت‌الاسلام علی فتحی گفت: یکی از بنیادیترین اعتقادات مسلمانان حجاب است و حجاب زن یک امر فطری است.
حجت‌الاسلام علی فتحی در جلسه فرمانداری شهرستان گنبد کاووس با بیان اینکه یکی از بنیادی ترین اعتقادات مسلمانان حجاب است، گفت: از نظر قران حجاب دارای معنای خاصی می باشد وحجاب زن یک امر فطری است.

وی همچنین گفت: درفرهنگ مسلمانان یکی از اساسی ترین اعتقادات مساله حجاب وپوشش زنان است. حجاب به معنای پوششی که زن را از دنیای مرد جدا می‌کند طبق یک وظیفه اسلامی و به‌عنوان یک دستور دینی بر مسلمانان واجب شده و مسلمانان هم به‌عنوان یک فریضه آن را انجام می دهند.

ایشان همچنین اظهار کرد: اگر هر انسان عاقلی با خود کمی فکر وتجزیه و تحلیل کند به این مطلب اذعان می‌کند که حجاب جدای از دین برای سلامت روحی وجسمی وفکری بشر یک امر الزامی است و دلیل واضح بر این مطلب مطرح بودن حجاب در تمامی ادیان حتی قبل از ظهور اسلام و مخصوصا ادیان غیر اسلامی وخصوصا جوامع غیر دینی است.

فتحی در ادامه گفت: مساله عفت فراتر و برتر از حجاب است، حجاب همان پوشش ویژه وعفت یک خصلت و بینش و منش است و قرآن یکی از ویژگیهای مؤمنان راستین را پاکدامنی و عفاف می داند.

 فتحی در خاتمه با اشاره به اینکه از برکات عفاف، قدر و منزلت و تقرب یافتن در درگاه خداوند است، گفت: به وسیله عفاف اعمال بد انسان پاک می‌شود.


نویسنده : الهه جراره   | چاپ این صفحه   | نظرات|

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات