موضوعات

دوستان

آرشیو

ابر برچسب ها

آخرین مطالب ارسالی

پیوند ها

نظر سنجی
مطالب وب ما را در جهت اطلاع رسانی و اشاعه فرهنگ اصیل اسلامی و قرآنی چگونه ارزیابی می کنید؟


قانون های جهانی موفقیت - شنبه 30 اردیبهشت 1391
  تعداد بازدید : |طبقه بندی: تربیتی،


 

قانون های جهانی موفقیت

 

قانون علت و معلول

 

- هر چیزی به دلیلی رخ می دهد . برای هر علتی معلولی هست ، و برای هر معلولی، علت یا علت های بخصوصی و جود دارد ، چه از آنها اطلاع داشته باشید چه نداشته باشید . چیزی به اسم اتفاق وجود ندارد .

 

در زندگی هر كاری را كه بخواهید می توانید انجام دهید به شرط آنكه :

 

الف : تصمیم بگیرید كه دقیقا چه می خواهید .

ب : همان كاری را بكنید كه كسانی كه در این راه موفق شده اند انجام داده اند.

 


قانون انگیزه

 

- هر چه می گویید یا انجام می دهید از تمایلات درونی ، خواسته ها و غرایز شما سر چشمه می گیرد . این كار ممكن است بصورت خود آگاه یا ناخود آگاه انجام شود.

 

رمز موفقیت دو چیز است :

 

الف : تعیین اهداف و برنامه ریزی برای آنها.

ب : مشخص كردن انگیزه ها .

 

 

قانون تغییر

 

- تغییر غیر قابل اجتناب است و چون با دانش روز افزون و تكنولوژی رو به پیشرفت هدایت می شود با سرعتی غیر قابل قیاس با گذشته در حال حركت است.

كار شما این است كه استاد تغییر باشید نه قربانی آن.

 

 

قانون تشخیص ضرورت

 

- هیچوقت برای انجام همه كار ها وقت كافی وجود ندارد اما همیشه برای انجام مهمترین كار ها وقت كافی هست .

 

 

قانون شش P :

 

- برنامه ریزی قبلی مناسب مانع عملكرد ضعیف می گردد

Proper Prior Planning Prevents Poor Performance

 

 

قانون پیامد كار ها :

 

- میزان بزرگی و موفقیت هر فرد بستگی به این دارد كه تا چه حد می تواند همه نیرو های خود را در یك كانال واحد بریزد .

 

 

قانون برنامه ریزی و تعیین اولویت ها

 

- برنامه هایتان را روی كاغذ بیاورید و به ازای هر دقیقه ای كه صرف برنامه ریزی می كنید به هنگام اجرای آن پنج یا شش دقیقه در وقت خود صرفه جویی خواهید كرد . برنامه ریزی ، آوردن آینده زمان به حال است تا بتوانید همین الان كاری برای آن انجام دهید یعنی ابتدا كارهایی كه باید در طول روز انجام شود را شناسایی كرده به هر كدام از لحاظ اهمیت و از لحاظ فوریت امتیاز 1 ، 2 یا 3 بدهید حاصل ضرب اینها اولویت را تعیین می كند .

اولویت = اهمیت * فوریت

 

 

قانون20/80

 

- ما همیشه وقت كافی داریم به شرط آنكه هم بخواهیم و هم درست از آن استفاده كنیم یعنی « اقلیت بسیار مهم » اثر بخش را قربانی «اكثریت كم اهمیت » نكنیم .

 

 

قانون اولویت بندی :

 

- میزان موفقیت شما در استفاده از وقت و كنترل زندگی تنها بستگی به این دارد به این كه تا چه حد می توانید از انجام كار هایی كه در زندگی شما از اهمیت كمتری بر خوردار هستند دست بر دارید.

 

 

قانون اعتماد به نفس

 

- ما در مورد توانایی هایمان آگاهی كامل نداریم و تنها از بخش كوچكی از منابع ذهنی و جسمی خود استفاده می كنیم . به همین دلیل انسان به طور كلی در محدوده بسیار كوچكی از گستره عظیم توانایی ها ی خود زندگی می كند او قدرت های بسیار دارد كه به خاطر عادت هایش نمی تواند از آنها بهره بگیرد .

 

 

قانون صداقت

 

- با خود صادق باشید انگاه همچون چرخه طبیعی فرارسیدن روز از پی شب ، خواهید دید كه با دیگران نیز نمی توانید صادق نباشید.

 

 

قانون عادت

 

- حداقل 95٪ از كار هایی كه انجام می دهید از روی عادت است ، خواه عادت های مفید و خواه عادت مضر .

 

هر عادتی در ابتدا مانند یك نخ نازك است اما هر بار كه یك عمل را تكرار می كنیم ما این نخ را ضخیم تر می كنیم و با تكرار عمل نهایتا این نخ تبدیل به طناب ضخیم و بلندی می شود كه برای همیشه به دور فكر و عمل ما می پیچد.

 

 

قانون افزایش سرعت انجام كار

 

- منتظر نمانید . زمانی مناسب تر از اكنون وجود ندارد از همین نقطه ای كه ایستاده اید با همین ابزار و امكاناتی كه در اختیار دارید كار را ادامه داده و همین طور كه پیش می روید ابزار ها و امكانات بهتر و مناسب تر را پیدا می كنید

 

مهمترین و ضروری ترین كار ها های شما آنهایی هستند كه می توانند بیشترین تاثیر را چه مثبت و منفی روی كار و زندگی شما بگذارند به جای تمركز روی سایر كارها ، تمام توجهتان را معطوف به این نوع كار ها كنید .

 

 

قانون محدودیت های اصلی

 

- محدودیت ها و یا عوامل باز دارنده درونی و بیرونی خود را مشخص كنید . عواملی كه سرعت شما را در دست یابی به مهمترین هدف هایتان تعیین می كنند . سپس تمركز تان را به ازبین بردن این محدودیت ها معطوف كنید.

 

 

قانون استفاده بهینه

 

- اوقاتی از روز را كه از نظر ذهنی و جسمی كار آیی بیشتری دارید مشخص كنید و مهمترین و ضروریترین كار هایتان را در این اوقات انجام دهید به اندازه كافی استراحت كنید تا بتوانید بیشترین بازدهی را داشته باشید.

 

 

قانون تمركز

 

تمام افكار خود را روی كار ی كه دارید انجام دهید متمركز كنید . پرتو های خورشید تا متمركز نشوند نمی سوزانند. با انرژی كامل روی كار هایت تمركز كن . شیشه های رنگی هنگام عبور نور از آنها بسیار زیبا و درخشان می شوند . كار هایت را هم اگر با انرژی انجام دهی ، شفاف و زیبا خواهند شد به عبارت دیگر اگر شعاع انرژی ات را مانند ذره بینی كه نور خورشید را متمر كز می كند ، روی موانع تمركز دهی ، هر مانعی كه سر راهت باشد خواهد سوخت .

 

 

قانون « حل »

 

- هیچ مشكلی وجود ندارد كه شما قادر به حل آن نباشید ، هیچ مانعی وجود ندارد كه شما قادر به از میان بر داشتن آن نباشید و هیچ هدفی وجود ندارد كه شما قادر به رسیدن به آن نباشید .

 

هنگام مواجه با مشكل ، یادتان باشد كه حتما راه حلی وجود دارد، زیرا هر چیز با جفتش به وجود می آید. بعد از هر سقوطی ، صعودی و بعد از شبی ، روزی وجود دارد . ذهنت را روی راه حل ها متمركز كن .

 

برای بیرون آمدن از یك اتاق باید در را پیدا كنی ، نه این كه به دیوار ها فكر كنی .

 

 

قانون كنترل

 

- این كه تا چه حد در مورد خودتان مثبت فكر می كنید بستگی به این دارد كه فكر می كنید تا چه حد زندگی تان را تحت كنترل دارید.

 

سلامتی ، شادی و عملكرد عالی از طریق كنترل كامل افكار ، اعمال و شرایط پیرامونتان به وجود می آید .

 

 

قانون مسئولیت

 

- هر جا كه هستید و هر چه كه هستید بخاطر آن است كه خودتان اینطور خواسته اید

مسئولیت كامل آنچه كه هستید ، آنچه كه به دست آورده اید و آنچه كه خواهید شد بر عهده خود شماست .

 

 

قانون جایگزینی

 

- ذهن خود آگاه شما در آن واحد فقط می تواند یك فكر را در خود جای دهد، یا مثبت یا منفی . شما می توانید با جایگزین كردن افكار مثبت به جای افكار منفی به خوشبختی دست پیدا كنید

 

ذهن باغی است كه در آن یا گل می روید یا علف هرز.

 

 

قانون تاثیر تلاش

 

- همه امید ها ، رویا ها ، هدف ها و آرمان ها ی شما در گرو سخت كوشی شماست .

هر چه بیشتر تلاش كنید ، بخت و اقبال بهتری پیدا می كنید . هیچ راه میانبری وجود ندارد.

 

 

قانون كم كوشی

 

- بشر سعی می كند آنچه را كه می خواهد با كمترین تلاش ممكن به دست آورد . همه پیشرفت های بشر در زمینه تكنولوژی در واقع راه های دست یابی به بیشترین برون داد با كمترین درون داد است .

 

بنابراین همه افراد بشر اساسا تنبلند و همواره به دنبال آسان ترین راه ممكن برای انجام كار ها هستند .

 

 

قانون سخت كوشی

 

- موفقیت ها و دست یابی به اهداف با سخت كوشی به دست می آید . هنگامی كه شك دارید موفق می شوید یا نه ، سخت تر تلاش كنید و اگر به نتیجه نرسیدید باز هم بیشتر تلاش كنید.

هنگامی كه مشغول كار هستید ، تمام مدت كار كنید و وقت تلف نكنید .

 

 

قانون مصلحت

 

- شما همیشه سعی می كنید در سریع ترین زمان ممكن و با آسانترین راه به هدف تان برسید و كمتر به عواقب این كار توجه دارید .

شما در هر كاری كه انجام می دهید تمایل دارید كه از روشی استفاده كنید كه دردسر و مشكلات كمتری ایجاد كند .

 

 

قانون آمادگی

 

- شانس در واقع به هم پیوستن موقعیت و آمادگی است . عملكرد خوب نتیجه آمادگی كامل است كه مراحل كسب آن اغلب از هفته ها ، ماه ها و سال ها آغاز می شود .

در هر حوزه ای موفق ترین افرادآنهایی هستند كه همواره در مقایسه با افراد ناموفق زمان بیشتری را صرف كسب و آمادگی برای انجام كار می كنند.

 

 

قانون خلاقیت

 

- ذهن شما می تواند به هر چیزی كه برایش قابل درك باشد و آن را باور داشته باشد دست یابد. هر نوع پیشرفتی در زندگی تان با یك ایده آغاز می شود و چون توانایی شما در خلق ایده های جدید نامحدود است آینده شما نیز محدودیتی نخواهد داشت .

 

 

قانون انعطاف پذیری

 

- در تعیین اهداف خود قاطعیت داشته باشید ، اما در مورد روش دست یابی به آنها انعطاف پذیر باشید . در عصر تحولات سریع ، رقابت شدید و كهنه شدن مدام همه چیز ، انعطاف پذیری و سازگاری از شرایط اساسی موفقیت است.

 

 

قانون تلاش غیر مستقیم

 

- در روابط با دیگران غیر مستقیم عمل كردن بیشتر باعث موفقیت می شود. برای اینكه یك دوست خوب داشته باشید باید یك دوست خوب باشید . اگر می خواهید روی دیگران تاثیر بگذارید باید شما هم از دیگران تاثیر بگیرید . برای ایجاد و حفظ روابط دوستانه باید اول خودتان یك فرد دوست داشتنی باشید .

 

 

قانون دو گانگی

 

- شما برای هر كاری كه انجام می دهید همیشه یكی از این دو دلیل را ارائه می دهید 1- دلیلی كه درست به نظر می رسد 2- دلیل واقعی.

 

دلیلی كه درست به نظر می رسد دلیلی احترام بر انگیز و ظاهرا شرافتمندانه است . اما دلیل واقعی این است كه راهی كه انتخاب كرده اید در حال حاضر سریعترین و آسانترین راه برای رسیدن به اهداف شماست .

 

 

قانون كیفیت

 

- كیفیت آن چیزی است كه مشتری می گوید و مشتری است كه در مورد ارزش كالا یا خدمات تصمیم می گیرد . توانایی شما در افزودن ارزش به محصولات و یا خدمات ، خود تعیین كننده موفقیت شما در بازار است .

 

 

قانون كهنگی

 

- هر چیزی كه مورد استفاده قرار می گیرد كهنه خواهد شد.

 

محصولات یا خدمات امروز به دلیل تكنولوژی پویا و رقابت از همان ابتدادرفرایند كهنه شدن قرار می گیرد . معجزه جدید یا محصول جدید شما كه قرار است به بازار بیاید چیست ؟

 

 

قانون عوامل ضروری موفقیت

 

- هر كاری بیش از پنج تا هشت عامل ضروری برای موفقیت ندارد این عوامل،تعیین كننده چگونگی عملكرد شما هستند. كار هایی را كه منجر به موفقیت یا شكست شما می شوند را شناسایی كنید و سپس با بهره گیری از این اطلاعات ، برای داشتن عملكرد بهتر در هر زمینه برنامه ریزی كنید .

 

 

قانون احتمالات

 

- هر رخدادی به میزان معینی احتمال وقوع دارد . برای افزایش احتمال وقوع رخداد مورد نظر خود ، تعداد موارد را افزایش دهید .

هر چه قدر كار های بیشتری را به دفعات بیشتر امتحان كنید ، احتمال موفقیت شما نیز بیشتر می شود .

 

 

قانون وضوح اهداف

 

- هر چه قدر با وضوح بیشتری بدانید كه چه می خواهید و حاضرید چه اقداماتی برای دست یابی به آن انجام دهید احتمال موفق شدن و رسیدن به آنچه می خواهید بیشتر می شود.

روشن بودن اهداف مورد نظر مانند مغناطیسی عمل می كند كه اقبال را به سوی شما می كشد .

برای موفقیت در كار ، باید ابتدا تصویر واضحی از نقشه كار داشته باشی . آن گاه، همانطور كه در باد شدید ، نخ بادبادك را محكم نگه می داری ، باید هدفت را هم به همان محكمی نگه داری

 

 

قانون جذب

 

- شما در زندگی ، افراد یا ایده ها و موقعیت هایی را به سوی خود جذب می كنید كه با افكار غالب شما هماهنگ هستند. هنگامی كه اهداف شما از مغناطیس اشتیاق شما سرشار شد به چیزی دست پیدا می كنید كه مردم به آن شانس می گویند

 

 

قانون دانش

 

- در هر زمینه ای ، شخصی كه دانش و مهارت گسترده تری داشته باشد شانس موفقیت بیشتری به دیگران دارد. دانش و مهارت گسترده ، فرد را آگاه ساخته و از چند و چون اوضاع با خبر می كند و در نتیجه فرصت هایش را افزایش می دهد.

 

 

قانون پیش فرض ها

 

- پیش فرض های نادرست ریشه شكست ها هستند . شهامت محك زدن پیش فرض های خود را داشته باشید . پذیرش اینكه احتمال دارد پیش فرضتان اشتباه باشد راه را برای یافتن پیش فرض های جدید و دگرگونی های لازم باز می كند ، چیز هایی كه در غیر اینصورت به دست نخواهید آورد.

 

 

قانون وقت شناسی

 

- وقت شناسی همه چیز است . اگر آمادگی لازم را در خود ایجاد كنید ، زمان مناسب برای شما فرا خواهد رسید .

« در دریای پر تلاطم زندگی ، همیشه می توان موجی را یافت كه اگر با آن حركت كنید شما را به ساحل خوشبختی برساند. »

 

 

قانون انرژی

 

- هر چقدر انرژی و اشتیاق بیشتری داشته باشید ، احتمال اینكه موقعیت مناسب را تشخیص دهید و از آن استفاده كنید بیشتر می شود .

بهترین ایده ها و افكار خلاق بعد از مدتی استراحت و آرامش به دست می آید .

 

 

قانون درك دیگران

 

- وقتی از دید فرد دیگری به موقعیتی نگاه كنید ، اغلب اوقات به ایده ها و راه حل هایی دست پیدا می كنید كه قبلا به آنها پی نبرده بودید .

مرتب از خودتان بپرسید كه مردم به چه نیاز دارند و چه می خواهند و شما چطور می توانید نیاز ها و خواسته های آنها را بر آورده كنید و پرسش درست تر این است كه : چه كار به نفع همه است ؟

خانه زمانی مستحكم است كه همه دیواره هایش استوار باشد .

 

 

قانون رشد

 

- اگر در حال رشد فكری نیستید پس دارید در جا می زنید . اگر روز به روز بهتر نمی شوید پس دارید بدتر می شوید.

 

یادگیری دائمی و رشد مداوم فكری را جزئی از برنامه روزانه زندگی خود قرار دهید.

 

هر روز یك ساعت از وقت خود را صرف مطالعه بر روی زمینه كاریتان كنید ، در این صورت هر هفته تقریبا یك كتاب وهر سال 50 كتاب مطالعه خواهید كرد . این كار موفقیت شما را تضمین می كند .

 

 

قانون تكرار

 

- تمرین و تكرار بهای به دست آوردن مهارت است . چیزی را كه مدام و مرتب تكرار می كنید به صورت یك عادت جدید ذهنی و عملی در می آید.

رشد فكری و احساس رضایت و خشنودی نتیجه كنار گذاشتن عادت های گذشته و جایگزین كردن تمرین ها و عادت های جدید است .

 

 

قانون پشتكار

 

- یك زندگی خوب و درخشان مجموعه ای از هزاران تلاش و ایثاری است كه هیچكس ازآن با خبر نیست .

« مردان بزرگ از ارتفاعاتی كه فتح كرده اند حفاظت می كنند ، جا هایی كه یك شبه به آن نریسیده اند . اما هنگام شب در حالی كه همراهانشان خفته اند. باز به تلاش خود برای پیشروی ادامه می دهند. »

 

 

قانون استعداد ها

 

- در درون تان مجموعه ای از استعداد ها و توانایی ها نهفته است كه اگر درست شناسایی و به كار گرفته شوند شما را قادر می سازند تا به هر هدفی كه در نظر دارید برسید.

از چه قسمت هایی از كار تان بیشتر لذت می برید و آنها را خیلی خوب انجام می دهید ؟ این سوال بهترین راهنما برای یافتن استعدادهای واقعی شماست.

 

 

قانون كمال

 

- موفقیت و خوشبختی هنگامی بدست می آید كه كاری را كه از انجام آن لذت می برید بی عیب و نقص انجام دهید .

تعیین كننده كیفیت زندگی شما این است كه تا چه حد به كمال در زندگی اهمیت می دهید و برای رسیدن به آن تا چه اندازه خود را مسئول و متعهد می دانید .

 

 

قانون موقعیت

 

- مشكلات مانع كار شما نیستند بلكه معلم ما هستند . در درون هر مشكلی بذر سود یا موقعیتی نهفته است برابر یا بیشتر از سود حاصل از انجام كار مورد نظر.

در راه موفقیت مشكلات را تبدیل به پله های صعود كنید.

 

 

قانون شهامت

 

- وجود شهامتی سنجیده و حساب شده برای دستیابی به موفقیت ضروری است . ترس بزرگترین مانع رسیدن به هدف است . رویارویی با ترس های خود را جزئی از عادت هایتان كنید و در هر شرایطی این كار را انجام دهید .

 

 

قانون پذیرش

 

- اینكه چطور با خودتان حرف می زنید حداقل 95٪ از طرز فكر و احساس شما را مشخص می كند . ذهن ناخودآگاه گفتگو های درونی شما را به عنوان دستورات می پذیرد.

همواره با خودتان گفتگو های مثبت ، سودمند و موثر داشته باشید ، حتی اگر هنگامی كه احساس خوبی ندارید .

 

 

قانون واقعیات

 

- عقاید را با حقایق اشتباه نكن . حقیقت مانند دانه بادام است . و عقاید پوسته آن دانه بادام هستند. اگر به دنبال حقیقت هر چیزی هستی ، باید پوسته را بكنی ، تا خود دانه را ببینی .

 

 

قانون غلبه بر احساسات

 

- هنگام جوشش احساسات ، هیچ تصمیم مهمی نگیر.

در این صورت اشتباه خواهی كرد . اول درونت را آرام كن. ذهن مانند یك دریاچه است .

هنگام جوشش احساس ، دریاچه مواج است .دریاچه هنگامی نور را منعكس می كند ، كه آرام باشد.

منبع: mastor.blogfa.com


نویسنده : الهه جراره   | چاپ این صفحه   | نظرات|

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic