موضوعات

دوستان

آرشیو

ابر برچسب ها

آخرین مطالب ارسالی

پیوند ها

نظر سنجی
مطالب وب ما را در جهت اطلاع رسانی و اشاعه فرهنگ اصیل اسلامی و قرآنی چگونه ارزیابی می کنید؟


این الرجبیون - یکشنبه 22 اردیبهشت 1392
  تعداد بازدید : |طبقه بندی: عمومی،

«این الرجبیون»این روزها توفیق ورود به ماهی را داریم که عرشیان و ملائک برای صدور برات و رحمت و مغفرت به انسان های مومن لحظه شماری می کنند و ندا سر می دهند.«این الرجبیون»
مردان و زنان خدایی با شروع ماه رجب تلاش در جهت کسب معنویت کرده و با ذکر دعا و استغفار اذن ورود به ماه شعبان و رمضان را پیدا می ککند. پیامبر گرامی اسلامی (ص) در حدیثی می فرمایند: «ماه رجب، ماه خداست. ماه شعبان، ماه من است و ماه رمضان ماه امت من است.»
و همچنین امام صادق (ع) در حدیثی دیگر که حاکی از شرافت این ماه بزرگ است فرموده اند: چون روز قیامت می شود منادی از دل عرش ندا می دهند «کجایند اهل رجب»
پس گروهی از مردم برمی خیزند که چهره آنها به جمعیت روشنی می دهد و در این هزارات فرشته از راست و چپ آنها می گویند ای بنده خدا تفضل و عطای خداوند بر تو گوارا باد.
سپس از سوی خداوند عزوجل ندا می رسد «ای بندگان من به عزت و جلالم سوگند که مقام شما را گرامی خواهم داشت و به شما عطایای فراوانی خواهم بخشید. به شما در بهشت خانه هایی خواهیم داد که نهرها در آن جاری است و در آن جاودان خواهید بود و چه پاداش خوبی است برای آنان که تلاش کردند. و شما داوطلبانه بخاطر من در ماهی که من حرمت آن را بزرگ دانستم و حقش را واجب ساختم روزه داشتید «پس ای ملائک من این بندگان را به بهشت وارد کنید.» در ادامه امام صادق (ع) فرمودند : این پاداش برای کسی است مقداری از این ماه را روزه بگیرد ولو یک روز از اول یا وسط و یا آخر آن.(بحارالانوار، ج94، ص 42)
مناسبت های این ماه شریف که اول آن مصادف با میلاد باسعادت امام باقر(ع) و سومین روز آن شهادت امام هادی (ع) و دهمین روز آن میلاد امام جواد (ع) و سیزدهمین روز آن میلاد امام العارفین امام علی (ع) و پانزدهمین روز آن وفات پیام رسان کربلا حضرت زینب کبری (س) و بیست و پنجمین روز آن شهادت امام موسی کاظم (ع) و بیست و هفتمین روز آن سالروز بعثت پیامبر اسلام (ص) است و از اعمال موکد این ماه می توان به روزه داشتن، صدقه دادن، دعا و مناجات و نمازهای مستحبی، استغفار کردن، اعتکاف در ایام البیض، زیارت قبور ائمه طاهرین (ع) و ... اشاره داشت امید است ان شاء ا... توفیق بهره مندی بیشتر از لحظات این ماه شریف و پرفضیلت را داشته باشیم و خانه دل را که حرم خداوند متعال است از هر چه غیر خدائیست تهی نموده و آمادگی حضور در ماه شعبان و ماه رمضان را پیدا نمائیم.
خلوت دل نیست جای صحبت اغیار                                           دیو چو بیرون رود فرشته درآید.

نویسنده : غلامرضا شکوری
 


نویسنده : الهه جراره   | چاپ این صفحه   | نظرات|

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic